Manufacturer of a wide range of products which include 250 ton water cooled screw chiller and screw chiller.
₹ 3000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 Ton |
| Type | Water-Cooled |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| Evaporator | Tube Heat Exchanger |
| Compressor | Semi Screw |
| Body Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Refrigerant Used | R404A, R134A, etc. |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 415V |
| Finishing | Paint Coated |
Minimum order quantity: 2 Piece
Sushant Patil (Director)
Foreman Industries
N/A, Motiram Keny House, 1st Lane Greater Mumbai, Navghar Pada
Mulund East, Mumbai - 400081, Maharashtra, India