Manufacturer of a wide range of products which include refrigeration oil separator and 500 tr refrigeration oil separator.
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 100 mm |
| Type Of Machine | Refrigiration Oil Seperator |
| Shape | Cylindrical |
| Usage/Application | Mining Industry |
| Type of Dust Collector | Cyclone Dust Collector |
| Size/Dimension | Connection size 1 inch to 4 inch |
| Material | MS |
| Max Working Pressue | As per usage |
| Brand | Henry / Emerson / Bitzer |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 |
| Material | MS |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 30 kW |
| Phase | 3 Phase |
Sushant Patil (Director)
Foreman Industries
N/A, Motiram Keny House, 1st Lane Greater Mumbai, Navghar Pada
Mulund East, Mumbai - 400081, Maharashtra, India