Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer r134a ms three phase air cooled screw chiller and daikin semi hermetic chiller.
₹ 1000000 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 440V |
| Cooling Capacity | 600 Litre/Hour |
| Compressor Type | Screw |
| Frequency Hz | 60 Hz |
| Capacity | 100 Ton, 50 Ton, 20 Ton |
| Type | Scroll Chiller |
| Tonnage | 100 TR |
| Power | 35W |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Max Pressure | 500psi |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Daikin |
| Compressor Type | Scroll, screw, reciprocating |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | Blue |
Minimum order quantity: 2 Piece
Sushant Patil (Director)
Foreman Industries
N/A, Motiram Keny House, 1st Lane Greater Mumbai, Navghar Pada
Mulund East, Mumbai - 400081, Maharashtra, India